Zestawy fotowoltaiczne - Lublin

Podjęcie decyzji o zainwestowaniu w fotowoltaikę dla domu poprzedzone być musi dogłębną analizą warunków panujących na działce. Przede wszystkim musisz zdecydować, czy moduły fotowoltaiczne będą umieszczone na dachu czy na gruncie. Ten pierwszy wariant jest popularniejszy, ale największe korzyści odniesiesz wtedy, gdy dach Twojego domu jest wystawiony na południe, ewentualnie z odchyleniem do 45° na wschód lub zachód i jest na nim dość miejsca. Z kolei panele słoneczne umieszczone na gruncie można ustawić w sposób najkorzystniejszy pod względem stron świata oraz kąta nachylenia, ale wymagają one odpowiednio dużo miejsca na działce.

Instalacja fotowoltaiczna to jednak nie tylko ogniwa. Poza nimi zestaw fotowoltaiczny obejmuje:

  • falownik (inwerter) przetwarzający pozyskany z ogniw słonecznych prąd stały na przemienny, którym zasilane są sprzęty w Twoim domu,
  • przewody elektryczne o przekroju zależnym od mocy instalacji,
  • aparaturę zabezpieczającą, która chroni instalację w razie przepięć.

Montujemy falowniki SMA, Kaco oraz Huawei, który posiada gwarancję podstawową od producenta aż na 10 lat!

Doradzimy w skompletowaniu odpowiedniego zestawu i pomożemy uzyskać na niego dofinansowanie, aby inwestycja w fotowoltaikę zwróciła się jak najszybciej. Pomagamy nie tylko właścicielom domów jednorodzinnych, ale także gospodarstw rolnych oraz spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym.

Instalacje fotowoltaiczne w budynkach wielorodzinnych

Instalacja fotowoltaiczna w budynku wielorodzinnym także pomaga obniżyć wysokość rachunków za prąd. Inwestorem w tym przypadku są zwykle wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe jako formalni właściciele dachów i ścian zewnętrznych kamienic i bloków, na których zamontować można panele fotowoltaiczne, jednak indywidualni właściciele mieszkań także zyskają dzięki niższym opłatom za energię elektryczną zużywaną na potrzeby części wspólnych nieruchomości, np. do oświetlenia terenu wokół budynku, korytarzy czy zasilania wind.